Консультації (097) 210-09-59
Сервісна підтримка (050) 465-71-72 ; (098) 790-97-05
kronaskotel@gmail.com

Поширені питання

Щоб відповісти на це питання, порівняємо вартість кожного з видів джерел енергії через показник 1кВт/грн. Для зручності дані зведені в одну таблицю.



Вид палива
 

Од. вим.
 
Питома теплота згоряння

Ціна 1 кВт

кКал

кВт

Дж

грн.

Електроенергія

1 кВт/ч

864

1,0

3,62

1,68

Газ природний

1 м 3

8000

9,3

33,50

0,74

Вугілля кам'яне (W=10%)

1 кг

6450

7,5

27,00

0,4

Вугілля буре (W=30…40%)

1 кг

3100

3,6

12,98

0,65

Вугілля-антрацит

1 кг

6700

7,8

28,05

0,51

Торф брикети (W=15%)

1 кг

4200

4,9

17,58

0,38

Пелета деревна

1 кг

4100

4,7

17,17

0,43

Пелета з лузги соняшника

1 кг

4320

5,0

18,09

0,22

Висушена деревина (W=20%)

1 кг

3400

3,9

14,24

0,25

Тріска

1 кг

2610

3,0

10,93

0,17

Тирса

1 кг

2000

2,3

8,37

0,09

 

З таблиці видно, що кВт теплової енергії, вироблений на будь-якому з видів твердого палива, значно дешевше кВт, виробленого при використанні природного газу або елетроенергіі. Але дані по твердому паливу усереднені, вони можуть відрізнятися як в більшу, так і в меншу сторону. Справа в тому, що вартість твердого палива може значно відрізнятися від регіону до регіону. Але використання твердого палива для отримання тепла буде економічно вигідніше, ніж використання газу та електроенергії. При цьому вартість опалення може відрізнятися в рази при використанні газа та дров або при використанні електроенергії та дров.

На це питання не може бути однозначної відповіді, так як тривалість горіння на одному  завантаженні палива залежить від багатьох змінних факторів, а саме:

– тепловтрати приміщення, що опалюється;

– вид палива;

– якість палива.

 

Фактор «тепловтрати опалювального приміщення»

Кожна опалювальна будівля має свій певний рівень тепловтрат, який обумовлений конструктивними особливостями самої будівлі. Наприклад, будівля із силікатної цегли матиме набагато більший показник рівня тепловтрат в порівнянні з будівлею з газобетону або з будівлею, побудованою за каркасною технологією. Відповідно, при однаковій площі будівля із силікатної цегли віддасть в зовнішнє середовище більше тепла, ніж будівлі, побудовані з більш «теплих» матеріалів. Відповідно, на підтримку заданої температури в приміщенні, збудованому із силікатної цегли, твердопаливному котлу необхідно буде віддати більше теплової енергії в одиницю часу, а як наслідок, потрібно спалювати більшу кількість палива. З цього прикладу виходить очевидна залежність: чим менше рівень тепловтрат має опалювальна будівля, тим довше твердопаливний котел буде працювати на одному завантаженні. При цьому необхідно враховувати ще й такий фактор, як різниця температур. Говорячи простими словами, тепловтрати будівлі безпосередньо залежать від різниці температур всередині і зовні приміщення. Рівень тепловтрат будівлі може значно відрізнятися в залежності від температури повітря зовнішнього середовища. Звідси пряма залежність – чим холодніше на вулиці, тим вище тепловтрати.

 

Фактор «вид палива»

Кожен вид твердого палива має такі фізичні властивості, як тепловіддача. Приклад: 1 кг вугілля антрациту марки А має теплотворну здатність 7700-8100 ккал/кг, а 1 кг дубових дров вологістю не більше 20% має теплотворну здатність 3400-4100 ккал/кг.

 

Фактор «якість палива»

Якісні показники палива – вологість і зольність. Чим вище вологість, тим нижче тепловіддача з одного кілограма палива. Чим вище зольність для кожного конкретного виду палива, тим менше тривалість горіння на одному завантаженні. З огляду на наведені вище фактори, ми можемо говорити про показник тривалості горіння котла на одному завантаженні палива, як про діапазон, а не про чітку постійну величину. Вказані чинники можуть варіюватися в широкому діапазоні, тому і тривалість горіння котла на одному завантаженні може варіюватися в широкому діапазоні:

– модель Кронас Еко (Kronas Eko) працює на одному завантаженні: дровами – 2-6 годин, антрацитом – 6-10 годин.

– модель Кронас Юник (Kronas Unic) працює на одному завантаженн: дровами – 4-8 годин, антрацитом – 8-20 годин.

– модель Кронас Юник Нью (Kronas Unic New) працює на одному завантаженні: дровами – 5-12 годин, антрацитом – 12-48 годин.

Виробник твердопаливних котлів Кронас вже на стадії виробництва подбав про те, щоб термін служби котла становив не менше 15 років. Такий термін служби досягається за рахунок наступних чинників:

– в конструкції котлів використовується жароміцна сталь товщиною від 5 до 8 мм в залежності від моделі та конструктивних вузлів. Весь технологічний процес порізки, зварювання металу здійснюється на високоточному якісному європейському обладнанні і піддається багаторівневому контролю якості.

Дотримуйтесь простих правил і котел Кронас прослужить Вам 15 років і більше:

– не можна експлуатувати котел зі встановленою температурою теплоносія нижче 60 градусів;

– для нормальної роботи котла необхідно забезпечити за допомогою будь-якого методу обв’язки температуру зворотної води не менше 50 градусів;

– не потрібно зловживати паливом з високою вологістю;

– котел слід топити тільки в режимі верхнього горіння;

– якщо в якості теплоносія в системі опалення використовується вода, то її необхідно максимально пом’якшити, тобто потрібно оптимально позбутися домішок і солей.

Отримувати гарячу воду для побутових потреб за допомогою твердопаливного котла можна двома способами.

Спосіб перший

До системи опалення з твердопаливним котлом підключається бойлер непрямого обігріву (комбінований бойлер). Такий бойлер – це добре теплоізольована ємність з вбудованим проточним теплообмінником. Через цей теплообмінник циркулює гаряча вода з системи опалення, віддаючи своє тепло через стінки теплообмінника воді, яка знаходиться в ємності бойлера. Також в конструкції бойлера є електричний тен, який можна використовувати для підігріву води в періоди, коли твердопаливний котел не використовується, наприклад, в літній період.

Спосіб другий

Гарячу воду за допомогою твердопаливного котла можна отримувати, якщо змонтувати котел разом з теплоакумулятором (буферною ємністю). В цьому випадку буферна ємність повинна мати в своїй конструкції вбудований проточний теплообмінник у верхній частині ємності. Теплообмінник, перебуваючи у верхній частині ємності, постійно оточений гарячою водою, яка передає своє тепло через стінки теплообміників проточній воді з-під крана. Величезним плюсом такої системи є той факт, що використовуючи в системі опалення буферну ємність можна отримувати гарячу воду від твердопаливного котла цілий рік.